Rubriky
Zdraví

Co je ketogenní dieta?

Ketogenní dieta se v posledních letech stala jedním z největších módních trendů. A přestože odborníci tvrdí, že žádná dieta nemůže nahradit zdravou stravu, použití nízkosacharidového jídelníčku jako způsobu hubnutí má řadu funkcí. Chceme vědět, zda může ketogenní dieta pomoci lidem s nadváhou, jak funguje a jaká zdravotní rizika může přinést?

Média a ketogenní dieta

Vzhledem k vysoké relevanci problémů souvisejících s hubnutím na tom dnes průmysl pracuje. Výrobci doplňků výživy a spalovačů tuků investují miliony dolarů do médií, aby zvýšili poptávku po svých produktech. Ketogenní dieta není výjimkou. Pokud otevřete Google a pokusíte se najít informace o této dietě, pak se vám jistě nabídne obrovský seznam různých kapslí, tablet, prášků či kapek, které vám mají pomoci zhubnout. Někteří prodejci tvrdí, že pouze pokud použijete určitý druh doplňku stravy, dosáhne očekávaného výsledku. Ve skutečnosti je zřejmé, že hlavní věcí je zde vaše výživa a kapsle a tablety mohou jen mírně zvýšit příznivý účinek.

Média nafukují informační bublinu kolem ketogenní stravy a přitahují k tomu celebrity a influencery. Ve skutečnosti se ketogenní dieta neliší od většiny ostatních. Funguje to, ale jen pokud dodržujete přísné limity. Jakmile přestanete používat nízkosacharidový stravovací plán, je velká šance, že se problém vrátí.

Podstata samotné stravy

Jak již víte, ketogenní dieta je dieta, která snižuje množství sacharidů na přibližně 50 gramů denně. Abyste vizuálně pochopili, kolik, představte si 3 malé kousky chleba. Ale můžete jíst potraviny s vysokým obsahem tuku a bílkovin. První 2-3 dny se to zdá docela snadné, protože místo sacharidů smíte jíst potraviny jako máslo, sýr nebo dokonce slaninu. Ale zhruba do 4-5 dnů jsou zásoby glykogenu v játrech vyčerpány a tělo je nuceno hledat nové zdroje energie. V určitém okamžiku se vaše tělo nakopne do ketózy uvolněním dostatečného množství ketonů. Ketony rozkládají tělesný tuk a přeměňují ho na energii.

Pomáhá to při hubnutí?

O nevýhodách ketogenní diety můžete mluvit hodně, ale je to opravdu dobrý způsob, jak zhubnout 5 až 15 kg za měsíc. Snížení sacharidů má pozitivní vliv na tělo a pomáhá stabilizovat práci vnitřních orgánů a procesů. Navíc se vám podaří stabilizovat hladinu cukru v krvi, snížit špatný cholesterol a zlepšit své zdraví. Mějte však na paměti několik důležitých pravidel. Za prvé, sacharidy nelze ze stravy úplně vyloučit. Měly by být přítomny alespoň 5-7 % z celkového množství zkonzumované potravy. Za druhé, pokud se cítíte slabý nebo ospalý, je to normální, protože tělo je ve stresu.

Mám utratit peníze za keto pilulky?

Cílem jakéhokoli doplňku stravy je zvýšit vaši snahu o hubnutí (např. ViaKeto Capsules). Pokud budete přísně dodržovat doporučení ketogenní diety, pak použití specializovaných kapslí nebo vitamínů bude mít zesílený pozitivní účinek. Ale pokud doufáte, že dosáhnete výsledků tím, že budete sedět na gauči a užívat keto dietní pilulky, pak ani neutrácejte peníze.

Co říkají odborníci?

Ketogenní dieta je dnes docela populární. Vidím v tom mnoho výhod, ale toto je tak specifická dieta, která není vhodná pro dlouhodobé užívání. Keto dietu můžete použít, pokud se chcete rychle dostat do dobré fyzické kondice. Abyste si ale výsledky udrželi, budete muset změnit přístup ke svému životnímu stylu a výživě.

Co lze a co nelze dělat na ketogenní dietě?

Seznam povolených potravin zahrnuje vejce, sýr, všechny druhy ryb a mořských plodů, stejně jako máslo nebo olivový olej. Můžete užívat doplňky stravy, například ViaKeto Capsules. Výborným řešením je avokádo, zelená zelenina. Mezi exotické potraviny povolené na keto dietě patří slanina, vepřové klobásy a mnoho dalších lahůdek.

Závěry:

Ketogenní dieta má své klady i zápory. Jako každý druh omezené diety není určen k dlouhodobému užívání. Volba keto diety jako způsobu, jak se zbavit pár kil navíc, je naprosto rozumné vysvětlení. Pokud ale chcete zhubnout a dosaženou váhu si udržet, je potřeba upravit jídelníček tak, aby byly zachovány užitečné vitamíny a minerály. Snažte se dodržovat jednoduchá doporučení pro zdravou výživu, udržovat vodní rovnováhu a zvyšovat úroveň fyzické aktivity po celý den.

Další informace o ViaKeto Capsules čtěte zde – https://nz.viaketo-caps.com/.